Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 29. ledna 2023 Zdislava

Prezident dezolátů – Vrabel

4. 12. 2022 19:07:05
Za šíření dezinformací se o Ladislava Vrabela zajímá policie, bude-li odsouzen nepodmíněně, získá poloviční kvalifikaci státi se prezidentem, v tomto ohledu se sluší jmenovat Gustáva Husáka a Václava Havla.

Všichni prezidenti bývalého Československa ve svém životě, ať už v boji za svůj ideál nebo za svou vizi, stáli v opozici proti moci, tedy kromě Klause a Zemana. Pan Vrabel by mohl obnovit načas ztracenou tradici; špatnou zprávou pro jeho „follovery“ je, že se to nestane hned.

Zatím odkudsi ze Srbska plaší, že naše vláda chce útočit jadernými zbraněmi na Rusko. Podle rozhlasové „Ověřovny“, to není možné, protože na takový útok nemáme techniku. Podle mého mínění, by vláda sotva něco podobného mohla provést, neboť, jak se každý den můžeme přesvědčovat, je zkrátka a dobře neschopná. Kolik lidí může podobné informace brát v potaz?

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/overovna-ladislav-vrabel-jaderna-valka-dezinformace-hoax-policie_2212010500_pik

Pochopitelně, že dezoláti! Zatím prvními souzenými dezoláty jsou Tušl s Čermákem, jejichž jména mi asociují Horáčka s Pažoutem, čertova kvítka české dezolátní scény, jež podle soudu:

Živě vysílali audiovizuální snímek, v němž společně dehonestovali Ukrajince a vybízeli své posluchače k projevení nenávisti a odporu vůči Ukrajincům, kteří se hodlali setkat dne 24. 8. 2022 u příležitosti dne nezávislosti Ukrajiny na Václavském náměstí v Praze.“

Tušl s Čermákem jsou vojáky revoluce dezolátů, ovšem bez něčajevovského revolučního nadšení obětovat životy nepřátel ale i ten svůj. Jakmile byli vzati do vazby, hned se lekli, aniž by jim hrozila šibenice jako v Rusku.

Patrik Tušl je klasickým případem dezoláta: neuspořádaný život, drogy, byl na ulici, je bez práce, protože mu kvůli exekucím z výplaty nezbylo nic. Poptávka unylých měšťáčků přesvědčených o své nadřazenosti byla uspokojena. Většího troubu si výrobci správných názorů – propagandisté nemohli přát.

Pan Vrabel je přeci jenom větší kalibr, v září se mu podařilo svolat demonstraci o účasti 70 000 lidí. Tehdy byli ještě všichni vyplašeni z cen energií, proto přišli, když pak představil své zářijové izolacionistické teze, dost lidí se od něj odklonilo. Na poslední demonstraci 17. listopadu jich přišlo jen pár tisíc. Pan Vrabel chtěl promluvit v České televizi, což mu nebylo umožněno. I když jsou podle těch, kteří tyto lidi označují za dezoláty, pouhý odpad společnosti, demonstrace probíhají bez vážných incidentů. Jsme naštěstí v pokojném Česku a u nás se nezapalují auta a ani se nestřílí.

Dle obecného mínění k obrazu klasického dezoláta patří kromě neuspořádaného života ještě nižší vzdělání. Tak zvaná vysoká škola života není předpokladem správného všeobecně přijímaného přesvědčení, které je nám vštěpováno po celou dobu našeho pobytu státního institucionalizovaného školství, jehož úlohu v pozdějším věku přebírají státní média, které utvářejí právě lidé, kteří si kafemlejnkem vzdělání prošli. Podle našeho kolegy z blogu, Libora Závodného, tvoří právě novináři společně s akademiky tzv. hlavu systému.

Ti, kteří se kolem školy jen náhodně mihli, jsou tedy bezhlaví? Nejsou náhodou ve svých názorech daleko svobodnější? Jak by se například chovali „dezoláti“ při stanfordském vězeňském experimentu, jehož účastníci byli ambiciózní univerzitní studenti, kteří se vžili do svých rolí natolik, že do experimentu musela vlítnout paní Zimbardová a celou hru manželovi zastavit. Myslím si ale, že systém je i do dezolátů natolik zažraný, že by jednali stejně. Co je nahoře, je i dole. Museli bychom k takovému pokusu přizvat civilizací netknuté jedince, kteří by jednali jinak.

Mezi dezoláty lze zařadit i lidi starší, kteří sice předchozím systémem vzdělání prošli, leč nyní jsou oprávněně zklamaní. Při převratu měli mnoho nadějí, ale pod dojmem reálného znormalizovaného kapitalismu zjistili, že veškeré řeči o stejné výchozí pozici, samospasitelnosti trhu a demokracii byly lživé. Jsou ti druzí. I oni, podobně jako o něco mladší Ladislav Vrabel, neuspěli. Nenaučili se v tom chodit a současná situace, i přes „pomoc“ vlády, je pro ně svízelná.

Vůbec nepochopili, proč by měli platit předraženou energii z jakési burzy, proč vůbec prodávat zbraně Ukrajincům, co oni mají společného s válkou mezi Rusy a Ukrajinci? Pro ně je válka absolutní nesmysl a nevěří tomu, že se tam bojuje i za ně. A nukleární válka? Ta je pro ně spojena s pláštěnkou, pytlíky na rukou utěsněnými gumou do zavařovaček a hlavou od výbuchu. Najednou vám v radiu oznámí, že Putin hrozí atomovkou a do toho všeho Vrabel s atomovými hlavicemi na rusáky! Komu věřit, jak si to srovnat?

Lidé jsou různí, mají různé osudy, do světa jsou vrženi s různými předpoklady a navíc do rodin, které si nemohli vybrat... například do rodin potencionálních dezolátů. Je zajímavé, že právě zastánci demokracie a liberalismu se je snaží soudit: Mějte si názory různé, ale nejlépe takové jako máme my, jinak mezi nás slušné nepatříte.

Z lacanovské psychoanalýzy přejal Slavoj Žižek výraz jouissance, což znamená slast, potěšení. Velmi zjednodušeně řečeno: usedlého měšťáka tito lidé s neuspořádanými životy zneklidňují, berou jim jejich pohodlí, jsou divní, věří dezinformacím, tím jim berou jejich potěšení, mají proto tendence je všelijak dehonestovat, protože se do jejich obrazu světa nehodí, jsou to prostě dezoláti. Tito dezoláti cítí to samé k Ukrajincům, kteří jsou podle nich státem podporováni, přitom si jezdí v drahých autech a na ně samé nezbude nic.

Jednoduše řečeno vždycky nás někdo nebo něco v našem okolí mírně řečeno štve. Mě například štve válka, vláda, vysoké ceny energií, inflace, Putin se Zelenskym a hlavně řidiči, kteří mě, když jedu na kole, předjíždějí, i když se proti nim v protisměru řítí auto, to jsou ti praví dezoláti! Ale ti dezoláti, které tak nazývá například gaučová soldateska, mně nevadí, aspoň revoltují, něco dělají, zatímco ostatní tupě přikyvují a ještě navíc i obhajují "bludné pravdy vzdělanců".

Nakonec si dovolím přednést zajímavou konspirační teorii ohledně Ladislava Vrabela, se kterou přišel můj, paradoxně velmi vzdělaný, kamarád: pozastavoval se nad tím, jaké nesmysly hlásá tento pán na demonstracích, a nadnesl domněnku, že Vrábel není nastrčenou figurou GRU, ale naopak české Bezpečnostní informační služby, takový Zifčák - Růžička nové doby.

Ale asi sotva, s tím co šíří, se může stát leda prezidentem dezolátů, proto doufejme, že ho nezavřou...

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/patrik-tusl-tomas-cermak-soud-kladno-rozsudek-vezeni-dokument_2212030500_pik#utm_content=freshnews&utm_term=tu%C5%A1l%20%C4%8Derm%C3%A1k&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Autor: Jan Lněnička | neděle 4.12.2022 19:07 | karma článku: 16.17 | přečteno: 578x

Další články blogera

Jan Lněnička

Souboj Andrej Babiš vs. Petr Pavel – bezhlavé útoky kontra zajištěná obrana

Úvodem je nutno říci, že budeme mít nejkrásnějšího prezidenta na světě. Těším na na známky s jeho podobiznou. Raduji se, že vyhrál. Jak by představitelé dobra a hodnot ječeli, kdyby zvítězil ten druhý? Hlavně pan premiér, který...

29.1.2023 v 13:07 | Karma článku: 17.64 | Přečteno: 349 | Diskuse

Jan Lněnička

Petr Pavel – mistr odborného výcviku

Petr Pavel, zvaný Feťuch, byl správný chlap a skvělý pedagog. V modrém umolousaném plášti se důležitě opřel o stroj, potáhl ze zamaštěné stařeny, a takto pravil ke skupince vykulených učňů: „Tak volové, to je soustruh.“

22.1.2023 v 19:02 | Karma článku: 21.61 | Přečteno: 723 | Diskuse

Jan Lněnička

Komunističtí agenti na Hrad!

Nejhorší scénář jaký jsem si dovedl představit. Inu, pátek třináctého. Nic „lepšího“ jsme si nemohli přát. Minulost jednoho se zdůrazňuje, druhého bagatelizuje. Pro mne jsou oba neakceptovatelní!

15.1.2023 v 14:38 | Karma článku: 25.14 | Přečteno: 651 | Diskuse

Jan Lněnička

Volby jako protest proti vládní politice

Tento důvod může být pro nerozhodnuté jedna z možností proč jít k volbám. Jiným důvodem je ekonomická situace, strach z dalšího ochuzování obyvatelstva, zde je volba pana Babiše pochopitelná. Koho si tedy vybrat?

13.1.2023 v 21:06 | Karma článku: 32.09 | Přečteno: 956 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Filák

Prezidentské volby v MS kraji ovlivněny historií?

Člověka tak napadne vzít mapu z Idnesu a zaznačit si do toho historické hranice... A pak že stará historie současnost neovlivňuje.

29.1.2023 v 16:20 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Gabriela Bretschneiderová

Lev nebo tygr s parukou hřívy na lovu

Tady je mé vyjádření a vzkaz novému prezidentovi a Českému národu. Jen lid rozhodne, co se skutečně stane a bude dít.

29.1.2023 v 15:10 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 74 |

Jan Lněnička

Souboj Andrej Babiš vs. Petr Pavel – bezhlavé útoky kontra zajištěná obrana

Úvodem je nutno říci, že budeme mít nejkrásnějšího prezidenta na světě. Těším na na známky s jeho podobiznou. Raduji se, že vyhrál. Jak by představitelé dobra a hodnot ječeli, kdyby zvítězil ten druhý? Hlavně pan premiér, který...

29.1.2023 v 13:07 | Karma článku: 18.06 | Přečteno: 349 | Diskuse

Pavel Ďuran

Volby skončily, prezidentem je Petr Pavel – a co dál?

Petr Pavel vyhrál o třídu. Dostal 3/5 hlasů, Babiš jen 2/5. Znamená to, že drtivá většina těch, kteří v prvním kole prezidentských voleb nevolili ani jednoho z nich, se přiklonila na generálovu stranu.

29.1.2023 v 12:43 | Karma článku: 17.53 | Přečteno: 310 | Diskuse

Tomáš Vodvářka

Miloš Zeman - fait accompli

Používám jeho výrok, pronesený v OSN ohledně okupace Krymu. Do češtiny se dá přeložit jako hotová věc. Na rozdíl od jeho prognostických schopností doufám, že i v tomto se mýlil. Stejně jako řada voličů v něm.

29.1.2023 v 11:08 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 288 | Diskuse
Počet článků 307 Celková karma 23.42 Průměrná čtenost 972

Jsem čelní a zatím jediný protagonista Venturismu. Venturismus znamená odvahu, odvážné vyslovení pravdy, ale také riskantní podnik. V ekonomii venture kapitál představuje finanční prostředky sloužící k investování do velmi rychle rostoucích inovativních projektů. Před rokem 1989 jsem založil hnutí „Tupohlaví“, které žádnou měrou přispělo k pádu socialismu. Venturismus a venturisté chtějí tímto odvážným směrem pokračovat...

Přání bank je vyslyšeno. Za předčasné splacení hypotéky si lidé připlatí

Premium Pravidla pro předčasné splacení hypotéky se změní. Banky si budou moci účtovat nejen administrativní náklady v...

Evropu čeká nemovitostní zvrat, varují experti. Hrozí potíže s financemi

Problémy s financováním exkluzivních staveb v evropských metropolích naznačují, že by Evropu mohl na realitním trhu...

Z šestnáctileté dívky se vlivem vzácného onemocnění stala stařenka

Raizel Grace Calago z Filipín se ještě před dvěma lety účastnila soutěže krásy. Dnes ale vypadá jako padesátiletá žena...

Zemřel hudebník Petr Hošek, hlas a tvář punkové kapely Plexis

Ve věku nedožitých 56 let zemřel po krátké nemoci Petr Hošek, zakladatel a hlavní tvář legendární pražské punkové...

Evu Decastelo mi kdysi vyfoukl Ruppert, měl větší tah na branku, říká Třeštík

Fotograf Tomáš Třeštík vyměnil loni spisovatelku Radku Třeštíkovou, se kterou má dvě děti, za novou partnerku,...